1. Sinematek Günleri başlıyor

3 Haziran’da Sinematek/Sinema Evi merkezi’nde başlayacak olan 1. Sinematek Günleri, sinema sektörünün profesyonellerinin katılımıyla panel, söyleşi ve atöyle çalışmaları ile 5 Haziran’a kadar devam edecek.

Sinematek Günleri, bu yıl ilk defa 3-4-5 Haziran tarihleri arasında Sinematek/Sinema Evi’nde, film endüstrisinin profesyonelleri ile sinema sektöründe aktif olarak çalışanları veya sinema sektöründe çalışmak istenleri buluşturarak yeni bir imkan yaratıyor. Sinematek Günleri programı kapsamında, 4 Haziran’da Kürt yönetmenler Rûken Tekeş ve Mehmet Alî Konar’ın katılımları ve yönetmen-yazar Soner Sert’in moderatörlüğünde “Kürt Sinemasında Yeni Yönelimler” başlıklı bir söyleşi de gerçekleştirilecek.

Sinematek Günleri, Sinema Adası tarafından organize ediliyor ve senaryo için fon süreci, oyuncu seçimi, filmin dağıtımı ve pazarlanması konuları üzerinde durulacak.

3 gün 10:00 ile 18:00 saatleri arasında düzenlenecek olan 1. Sinematek Günleri Program’nın başvurularının yoğunluktan dolayı kapatıldığı açıklandı.

Sinematek Günleri programı için:

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir