Avatar: The Way of Water filminin vizyon tarihi belli oldu

Avatar serisinin ikinci filmi olan Avatar: The Way of Water (Avatar: Suyun Yolu), Disney Studios’un en önemli projelerinden birisi ve 13 senenin ardından ikinci film olarak 16 Aralık 2022 tarihinde sinemalarda vizyona giriyor.

Bir çok film gibi Avatar 2 filminin çekimleri de korono virüsünden dolayı ertelenmişti ve çekimleri Yeni Zellanda’da yeniden başlatılmıştı. Pandeminden kaynaklı vizyon tarihi 3 defa ertelenen filmin vizyon tarihi 16 Aralık 2022 tarihi olarak duyuruldu.

“Avatar” filmi Kanadalı ünlü yönetmen, senarist ve yapımcı James Cameron tarafından çekiliyor, senaryosunu ise yine yönetmen James Cameron ile Josh Friedman birlikte yazdılar. 2022 yılının sonunda vizyona girecek olan filmin ardından, serinin diğer filmlerinin de 2023 ve 2027 yılları içerisinde sinemalarda vizyona gireceği açıklanmıştı. Avatar olaylarından sonraki döneminde Na’vi halkının hikayesini anlatacak olan “Avatar 2” filminin izleyiciyi pandora ormanlarına, su altı ve volkanik çevrelere doğru bir yolculuğa çıkaracağı belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde yeni fragman ile görsellerin yayınlandığı ikinci filmin, serinin ilk filmi gibi sinema seyiricisi tarafından ilgili ile karşılanacağı tahmin ediliyor.

Avatar serisinin ilk filmi 2009 yılında vizyona girmişti ve dünya üzerindeki sinema salonlarında milyonlarca sinema izleyicisi tarafından izlenmişti ve ilgi görmüştü.

4 film olarak planlanan Avatar serisinin her filminin hikayesinin birbirinden özgün ve ayrı olduğunu dile getiren filmlerin yapımcısı Jon Landau, Avatarların hepsinin yolculuklarının birbirileri ile bağlantılı olduğunu ve büyük bir destanın parçaları olduğunu söyledi. Avatar 2 filminin görüntü kalitesi olarak dikkat çekici olduğu belirtiliyor.

The Way of Water filminin oyuncu kadrosunda; Zoe Saldana, Sam Worthington, CCH Pounder, Cliff Curtis, Jamie Flatters, Britain Dalton, Trinity Bliss, Bailey Bass, Filip Geljo, Duane Evans Jr. Kate Winslet, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Matt Gerald, Edie Falco, Brendan Cowell ve  Michelle Yeoh gibi oyuncular yer alıyor.

Kaynak: Collider 

Nûçe – Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com 

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir