Ayvalık Film Festivali genç sinemacıları bekliyor

Bu yıl ilk kez Seyir Derneği tarafından düzenlenecek olan Uluslararası Ayvalık Film Festivali bu yıl 16-21 Eylül tarihleri arasında sinema severlerle buluşuyor. Festival kapsamında hazırlanan “Genç Sinema” programı kapsamında sinema alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere yeni bir imkan sunacak. Başvuruların başladığı programda son başvuru tarihi 10 Haziran olarak duyuruldu.

Azize Tan’ın direktörlük yapacağı festival’de danışman ise Fatih Özgüven. Ayvalık Film Festivali’nin 24-25 Eylül arasında Mordem Sanat ortaklığı ve Kültür İçin Alan’ın desteğiyle Diyarbekir’de de gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Festival’in Diyarbakır programı kapsamın 10 film gösterilecek.

Kültür İçin Alan tarafından desteklenen “Genç Sinema” programı, sinema alanında bilgi sahibi olmak ve kendini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlandı. Program kapsamında sinema etkinlikleri, atölye çalışmaları, film gösterimleri yer alıyor ve öğrencilerin bütün ulaşım, konaklama ve yemek masrafları ise festival tarafından karşılanacak.

Bilgi ve Başvuru için: https://www.ayvalikff.org/ form: 

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: