Berendamên xelata “Şêrê Zêrîn” hatin eşkerekirin

79emîn Festîvala Fîlman a Navneteweyî Venedîkê îsal di dîrokên 31ê Gelawêjê û 10ê Îlonê li dar dikeve. Berendamên xelata “Şêrê Zêrîn” hatin eşkerekirin ku li bernameya festîvalê bi tevahî 23 fîlm dê ji bo xelata mezin bikevin pêşbazîyê

Festîvala Fîlman a Venedîkê bi nîşandana fîlmê “White Noise” (der: Noah Baumbach) derdikeve li pêşberî sînemahezan. Seroka Juriyê ya festîvalê lîstikvana navdar a DYA’yê Julianne Moore ye. Julianne Moore pênc caran ji bo Xelatên Oscarê weke berendam hatibû nîşandan û bi fîlmê “Still Alice” (2014) ji 87emîn Xelatên Akademiyê xelata ‘Lîstikvana Baştirîn’ girtibû. 

Berendamên Xelata “Şêrê Zêrîn” (Xelata Mezin):

White Noise – Derhêner Noah Baumbach

Il Signore Delle Formiche – Derhêner Gianni Amelio

The Whale – Derhêner Darren Aronofsky

L’Immensita – Derhêner Emanuele Crialese

Saint Omer – Derhêner Alice Diop

Blonde – Derhêner Andrew Dominik

TAR – Derhêner Todd Field 

Love Life – Derhêner Koji Fukada

Bardo, False Chronicle Of A Handful Of Truths – Derhêner Alejandro Gonzalez Inarritu

Athena – Derhêner Romain Gavras

Bones And All – Derhêner Luca Guadagnino

The Eternal Daughter – Derhêner Joanna Hogg

Beyond The Wall – Derhêner Vahid Jalilvand

The Banshees Of Inisherin – Derhêner Martin McDonagh

Argentina, 1985 – Derhêner Santiago Mitre

Chiara – Derhêner Susanna Nicchiarelli

Monica – Derhêner Andrea Pallaoro

No Bears – Derhêner Jafar Panahi

All The Beauty And The Bloodshed – Derhêner Laura Poitras

A Couple – Derhêner Frederick Wiseman

The Son – Derhêner Florian Zeller

Our Ties – Derhêner Roschdy Zem

Other People’s Children – Derhêner Rebecca Zlotowski

Li aliyê din fîlm û belgefîlmên li derveyî pêşbaziyê têne nîşandayîn jî hene. Hin ji wan jî ev in:

Fîlmên ku li derveyî pêşbazîyê bêne nîşandayîn:

The Hanging Sun – Derhêner Francesco Carrozzini

When The Waves Are Gone – Derhêner Lav Diaz 

Living – Derhêner Oliver Hermanus

Dead For A Dollar – Derhêner Walter Hill

Call Of God – Derhêner Kim Ki-duk

Dreamin’ Wild – Derhêner Bill Pohlad

Master Gardener – Derhêner Paul Schrader

Siccita – Derhêner Paolo Virzi

Pearl – Derhêner Ti West

Don’t Worry Darling – Derhêner Olivia Wilde

Belgefîlmên ku li derveyî pêşbazîyê bêne nîşandayîn:

Freedom On Fire: Ukraine’s Fight For Freedom – Derhêner Evgeny Afineevsky

The Matchmaker – Derhêner Benedetta Argentieri

Gli Ultimi Giorni Dell’umanita – Derhêner Enrico Ghezzi, Alessandro Gagliardo

A Compassionate Spy – Derhêner Steve James

Music For Black Pigeons – Derhêner Jorgen Leth, Andreas Koefoed

The Kiev Trial – Derhêner Sergei Loznitsa

In Viaggio – Derhêner Gianfranco Rosi

Bobi Wine Ghetto President – Derhêner Christopher Sharp, Moses Bwayo

Nuclear – Derhêner Oliver Stone

Rêzefîlmên ku li derveyî pêşbazîyê bêne nîşandayîn:

The Kingdom Exodus – Derhêner Lars von Trier

Copenhagen Cowboy – Derhêner Nicolas Winding Refn

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: