Bernameya Festîvala Fîlman a Locarnoyê diyar bû!

Bernameya 72’yemîn Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Locarnoyê hate eşkere kirin. Festîvala Fîlman a Locarnoyê îsal di navbera dîrokên 7-17’ê meha Gelawêjê de li Swîsreyê dê bê li darxistin.

Bernameya Festîvala Fîlman a Locarnoyê de îsal, belgefîlmê kurt bi navê “Lettre à Freddy Buache” (1982) yê Derhênerê navdar ê cîhanê Jean-Luc Godardê û ji aliyê Dîroktorê festîvalê yê berê û avakerê Arşîva Fîlm a Swîsreyê Freddy Buache re hatiye nivîsandin, ji bo rêzgirtinê bêne nîşandayîn.

Fîlmên ku di çarçoveya bernameya Festîvalê Fîlman a Locarnoyê de bêne nîşandayîn diyar bûn. Di berhevoka bernameya îsalê de, Fîlmên; “Vitalina Varela” / Derhêner: Pedro Costa, “Once Upon a Time.. In Hollywood” / Derhêner: Quentin Tarantino, “To the Ends of the Earth” / Derhêner: Kiyoshi Kurosawa, “Belleğin Topografyası” / Derhêner: Burak Çevik, “Nimic” (Kurtefîlm) / Derhêner: Yorgos Lanthimos jî bêne nîşandan.

Festîvala Fîlman a Locarnoyê ji sala 1946ê vir de li bajarê Locarnoya Swîsreyê têne li darxistin. Bernameya 72’yemîn Festîvala Filman a Navneteweyî Locarnoyê:

PIAZZA GRANDE

7500 (Patrick Vollrath)
Adoration (Fabrice Du Welz)
Camille (Boris Lojkine)
Days of the Bagnold Summer (Simon Bird)
Diego Maradona (Asif Kapadia)
Instinct (Halina Reijn)
The Girl with a Bracelet (Stéphane Demoustier)
Lettre à Freddy Buache (Jean-Luc Godard)
Magari (If Only) (Ginevra Elkann)
New Acid (Basim Magdy)
Notre Dame (Valérie Donzelli)
Once Upon a Time… in Hollywood (Quentin Tarantino)
To the Ends of the Earth (Kiyoshi Kurosawa)
Do the Right Thing (Spike Lee)
Cecil B. Demented (John Waters)
Coffy (Jack Hill)
Vagenda Stories (Natascha Beller)
Greener Grass (Jocelyn DeBoer , Dawn Luebbe)
Memories of Murder (Bong Joon-ho)
The Nest (Roberto de Feo)
The Bears’ Famous Invasion of Sicily (Lorenzo Mattotti)

CONCORSO INTERNAZIONALE

The Fever (Maya Da-Rin)
Echo (Rúnar Rúnarsson)
Cat in the Wall (Mina Mileva, Vesela Kazakova)
A Voluntary Year (Ulrich Köhler, Henner Winckler)
Douze Mille (Nadège Trebal)
During Revolution (Maya Khoury)
The Science of Fictions (Yosep Anggi Noen)
Maternal (Maura Delpero)
Isadora’s Children (Damien Manivel)
Endless Night (Eloy Enciso)
O Fim do Mundo (Basil Da Cunha)
Height of the Wave (Park Jung-bum)
Technoboss (João Nicolau)
South Terminal (Rabah Ameur-Zaïmeche)
The Last Black Man in San Francisco (Joe Talbot)
Vitalina Varela (Pedro Costa)
A Girl Missing (Koji Fukada)

CONCORSO CINEASTI DEL PRESENTE

143 sahara street (Hassen Ferhani)
Nafi’s Father (Mamadou Dia)
Ham on Rye (Tyler Taormina)
Here for Life (Andrea Luka Zimmerman, Adrian Jackson)
Ivana the Terrible (Ivana Mladenović)
The Young Observant (Davide Maldi)
Bird Island (Maya Kosa, Sergio da Costa)
The Dove and the Wolf (Carlos Lenin)
The Cold Raising The Cold (RONG Guang Rong)
Love Me Tender (Klaudia Reynicke)
Mariam (Sharipa Urazbayeva)
Wonders in the Suburbs (Jeanne Balibar)
The Tree House (Minh Quý Trương)
Oroslan (Matjaž Ivanišin)
Overseas (YOON Sung-a)
Space Dogs (Elsa Kremser, Levin Peter)

MOVING AHEAD

(tourism studies) (Joshua Gen Solondz)
A Topography of Memory (Burak Çevik)
Black Hole (Emmanuel Grimaud, Arnaud Deshayes)
Color-blind (Ben Russell)
Distancing (Miko Revereza)
In Memoriam (Jean-Claude Rousseau)
Kasiterit (Riar Rizaldi)
Krabi, 2562 (Ben Rivers, Anocha Suwichakornpong)
Lore (Sky Hopinka)
Ralf’s Colors (Lukas Marxt)
Osmosis (ZHOU Tao)
Swinguerra (Bárbara Wagner, Benjamin de Burca)
The Giverny Document (Single Channel) (Ja’Tovia M. Gary)
The Invisible Hand (Omer Fast)
Those That, at a Distance, Resemble Another (Jessica Sarah Rinland)
Un film dramatique (Éric Baudelaire)

FUORI CONCORSO (Fîlmên li Derveyî Pêşbaziyê)

Arguments (Olivier Zabat)
Baghdad in my Shadow (Samir)
Felix in Wonderland (Marie Losier)
Giraffe (Anna Sofie Hartmann)
The Holy Family (Louis-Do de Lencquesaing)
The Prince’s Voyage (Jean-François Laguionie , Xavier Picard)
Not a Dream (Giovanni Cioni)
A Pleasure, Comrades! (José Filipe Costa)
Under the God (Students Workshop Béla Tarr)
Wilcox (Denis Côté)
Parents (Eric Bergkraut, Ruth Schweikert)
Being Jerôme Bel (Sima Khatami, Aldo Lee)

KURTEFÎLMAN

De una isla (José Luis Guerin)
Lonely Rivers (Mauro Herce)
My Skin, Luminous (Nicolás Pereda, Gabino Rodríguez)
Nimic (Yorgos Lanthimos)
San Vittore (Yuri Ancarani)
Sapphire Crystal (Virgil Vernier)

Nûçe: Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: