Bernameya Festîvala Fîlman a Torontoyê diyar dibe!

44’emîn Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Torontoyê îsal dê di navbera dîrokên 5-15’ê meha Îlonê de li dar bikeve û fîlmên ku di çarçoveya bernemaya festîvalê de bêne nîşandayîn gav bi gav diyar dibin.

Li gorî nûçeya malpera Filmloverssê, hin fîlmên beşên ên Festîvala Fîlman a Torontoyê diyar bûne. Di çarçoveya beşên “Galayan” û “Nîşandayînên Taybet” de gelek fîlmên balkêş bêne nîşandayîn. Di çarçoveya du berhevoka Bernameya Festîvalê de fîlmên; Joker, Jojo Rabbit, Uncut Gems, Blackbird, The Two Popes, The True History of the Kelly Gang, Marriage Story, Greed, Bad Education, Ford û Ferrari, The Laundromat û Knives Out bêne nîşandayîn.

Endamên jurî yên beşa Platform a 44’emîn Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Torontoyê jî diyar bûn û îsal di jurî ya beşa Platformê de Athina Rachel Tsangari, Carlo Chatrian û Jessica Kiang cih digirin.

Hin fîlmên Bernameya 44’emîn Festîvala Fîlman a Torontoyê:

Galayan:

Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band – Daniel Roher (Açılış Filmi)

Radioactive – Marjane Satrapi (Kapanış Filmi)

A Beautiful Day in the Neighborhood – ​Marielle Heller

Abominable – J​ill Culton

American Woman – Semi Chellas

Blackbird – Roger Michell

Clemency – Chinonye Chukwu

Ford v Ferrari – J​ames Mangold

Harriet – K​asi Lemmons

Hustlers – ​Lorene Scafaria

Joker – Todd Phillips

Just Mercy – Destin Daniel Cretton

Ordinary Love – ​Lisa Barros D’Sa ve Glenn Leyburn

The Goldfinch – J​ohn Crowley

The Sky Is Pink​ – Shonali Bose

The Song of Names – ​François Girard

True History of the Kelly Gang – J​ustin Kurzel

Western Stars -​ Thom Zimny ve Bruce Springsteen

Nîşandayînên Taybet:

A Herdade – T​iago Guedes

Bad Education – C​ory Finley

Coming Home​ A​gain – ​Wayne Wang

Dolemite Is My Name – ​Craig Brewer

Ema – ​Pablo Larraín

Endings, Beginnings – ​Drake Doremus

Frankie – Ira Sachs

Greed – M​ichael Winterbottom

Guest of Honour – A​tom Egoyan

Heroic Losers​​ (​La odisea de los giles) – Sebastian Borensztein

Honey Boy – A​lma Har’el

Hope Gap – William Nicholson

How to Build a Girl​ – Coky Giedroyc

I Am Woman – U​njoo Moon

Jojo Rabbit – T​aika Waititi

Judy – Rupert Goold

Knives Out – ​Rian Johnson

La Belle Époque – N​icolas Bedos

Marriage Story – ​Noah Baumbach

Military Wives – P​eter Cattaneo

Motherless Brooklyn – ​Edward Norton

No. 7 Cherry Lane ​- Yonfan

Pain and Glory – P​edro Almodóvar

Parasite​ (G​isaengchung) ​- Bong Joon-ho

Pelican Blood (​P​elikanblut​)​ ​- Katrin Gebbe

Portrait of a Lady on Fire​ (P​ortrait de la jeune fille en feu)​ – C​éline Sciamma

Saturday Fiction (​L​an Xin Da Ju Yuan​)​ – ​Lou Ye

The Friend – ​Gabriela Cowperthwaite

The Laundromat – S​teven Soderbergh

The Lighthouse – R​obert Eggers

The Other Lamb – M​algorzata Szumowska

The Painted Bird – V​áclav Marhoul

The Personal History of David Copperfield – ​Armando Iannucci

The Report – Scott Z. Burns

The Two Popes – ​Fernando Meirelles

Uncut Gems​ – Benny Safdie ve Josh Safdie

Weathering With You – M​akoto Shinkai

While at War (​M​ientras Dure La Guerra​)​ – A​lejandro Amenábar

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: