Bernameya Festîvala Fîlman a Tribecayê hate eşkerekirin

Bernameya Festîvala Fîlman a Tribecayê ku îsal di 15-26’ê meha Avrêlê de li New Yorka Amerîkayê bête li darxistin, hate eşkerekirin. Li festîvalê ji 33 welatan 115 fîlm cih digirin.

Li gorî nûçeya ku di malpera FilmLoverss’ê de cih digire, Festîvala Fîlman a Tribecayê ku îsal dê di 15’ê meha Avrêlê de bi nîşandana belgefîlmê “Jimmy Carter Rock & Roll President” (der: Mary Wharton) dest pê bike û dê heta 26’ê Avrêlê bidome. Di bernameya festîvalê ji 33 welatan 115 fîlm cih digirin.

Îsal di bernameya Festîvala Fîlman a Tribecayê de fîlmên wekî “Stardust”, “The Trip to Greece”, “The Half of It”, “No Future” bêne nîşandayîn. Festîvala Fîlman a Tribecayê  ji bo wekheviya zayenda civakî gavên girîng avêtine û îsal jî hejmara fîlmên ku ji aliyê derhênerên jinan ve hatine kişandin, zêdebûn hene. Di festîvalê de, 44 fîlmên metraj dirêj ên derhênerên jinan bêne nîşandan.

Fîlmên Festîvala Fîlman a Tribecayê:

Beşa Pêşbirka DYAyê

  • 12 Hour Shift – Brea Grant
  • Cowboys – Anna Kerrigan
  • Fully Realized Humans – Joshua Leonard
  • The Half of It – Alice Wu
  • Little Fish – Chad Hartigan
  • Lorelei – Sabrina Doyle
  • Materna – David Gutnik
  • My Heart Can’t Beat Unless You Tell It To – Jonathan Cuartas
  • No Future – Andrew Irvine
  • The Violent Heart – Kerem Sanga

Pêşbirka Belgefîlmê ya DYAyê 

  • 499 – Rodrigo Reyes
  • Dear Mr. Brody – Keith Maitland
  • Enemies Of the State – Sonia Kennebeck
  • Father Soldier Son – Catrin Einhorn, Leslye Davis
  • Jacinta – Jessica Earnshaw
  • Landfall – Cecilia Aldarondo
  • The Last Out – Sami Khan, Michael Gassert
  • Pray Away – Kristine Stolakis
  • Socks on Fire – Bo McGuire
  • Simple As Water – Megan Mylan
  • Wake Up On Mars (Réveil sur Mars) – Dea Gjinovci
  • Wonderboy – Anissa Bonnefont

Pêşbirka Navneteweyî 

  • Ainu Mosir – Takeshi Fukunaga
  • Asia – Ruthy Pribar
  • Contactado – Marité Ugás
  • The Hater (Hejter) – Jan Komasa
  • Kokoloko – Gerardo Naranjo
  • My Wonderful Wanda (Wanda, mein Wunder) – Bettina Oberli
  • Nobody Knows I’m Here (Nadie sabe que estoy aquí) – Gaspar Antillo
  • She Paradise – Maya Cozier
  • Sublet – Eytan Fox
  • Tryst with Destiny – Prashant Nair

Spotlight

  • Bad Education – Cory Finley
  • Clean – Paul Solet
  • Don’t Tell a Soul – Alex McAuley
  • The God Committee – Austin Stark
  • Happily – BenDavid Grabinski
  • Inheritance – Vaughn Stein
  • The King of Staten Island – Judd Apatow
  • Love is Love is Love – Eleanor Coppola
  • Love Spreads – Jamie Adams
  • Monday – Argyris Papadimitropoulos
  • My Zoe – Julie Delpy
  • Silk Road – Tiller Russell
  • The Sound of Philadelphia – Jeremie Guez
  • The Stand-In – Jamie Babbitt
  • Stardust – Gabriel Range
  • The Trip to Greece – Michael Winterbottom

Spotlight Belgefîlm

  • The Art of Political Murder – Paul Taylor
  • Athlete A – Bonni Cohen, Jon Shenk
  • Banksy Most Wanted – Aurélia Rouvier, Laurent Richard, Seamus Haley
  • Brian Wilson: Long Promised Road – Brent Wilson
  • Helmut Newton: the Bad and the Beautiful – Gero von Boehm
  • Hydration – Mimi Valdés
  • Ice Cold – Karam Gill
  • Kubrick by Kubrick (Kubrick par Kubrick) – Gregory Monro
  • Larry Flynt for President – Nadia Szold
  • Not Going Quietly – Nicholas Bruckman
  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles – Laura Gabbert
  • Rebuilding Paradise – Ron Howard
  • Ricky Powell: The Individualist – Josh Swade
  • Somebody Up There Likes Me – Mike Figgis
  • Stockton on My Mind – Marc Levin
  • This Is Paris – Alexandra Haggiag Dean
  • Tough Love: The Lennox Lewis Documentary – Rick Lazes, Seth Koch
  • Wojnarowicz – Chris McKim
  • Yung Lean: In My Head – Henrik Burman
  • Yusuf Hawkins: Storm Over Brooklyn – Muta’Ali

Viewpoints

  • A Glitch in the Matrix – Rodney Ascher
  • Giants Being Lonely – Grear Patterson
  • Harley – Jean-Cosme Delaloye
  • Honeymood – Talya Lavie
  • I’m No Longer Here (Ya No Estoy Aqui) – Fernando Frias de la Parra
  • La Llorona – Jayro Bustamante
  • La Madrina: The Savage Life of Lorine Padilla- Raquel Cepeda
  • Looking For A Lady With Fangs And A Moustache – Khyentse Norbu
  • Marvelous and The Black Hole – Kate Tsang
  • Miracle Fishing – Miles Hargrove
  • The Outside Story – Casimir Nozkowski
  • P.S. Burn This Letter Please – Michael Seligman, Jennifer Tiexiera
  • Pacified (Pacificado) – Paxton Winters
  • The State of Texas vs. Melissa – Sabrina Van Tassel
  • Stateless (Apátrida) – Michèle Stephenson
  • Stray – Elizabeth Lo
  • Through the Night – Loira Limbal
  • Tribeca Critics’ Week
  • American Psycho – Mary Harron
  • I Carry You With Me – Heidi Ewing
  • Lux Aeterna – Gaspar Noé
  • The Nowhere Inn – Bill Benz
  • Shirley – Josephine Decker
  • Sweet Thing – Alexandre Rockwell

Nîvê Şevê

  • Becky – Cary Murnion, Jonathan Milott
  • The Boys from County Hell – Chris Baugh
  • The Dark & The Wicked – Bryan Bertino
  • Honeydew – Devereux Milburn
  • Sputnik – Egor Abramenko

Women at Work

  • Girls Can’t Surf – Christopher Neliusm
  • Picture a Scientist – Ian Cheney, Sharon Shattuck
  • Women in Blue – Deirdre Fishel

Nûçe – Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: