Bu hafta sinemalarda 9 film vizyona girdi

Eylül ayının 2. haftası sinema salonlarında 2’si animasyon film olmak üzere 9 Film vizyona girdi.

Eylül’ün ikinci haftasında sinemalarda birbirinden farklı türde ve solukta 9 film sinema severlerin karşısında. Bu hafta vizyona giren filmler arasında; Endüstriyel çağı ve üç büyük mucit Thomas Edison, George Westinghouse ve Nikola Tesla’nin yaşadıkları dönemi beyaz perdeye aktaran biyografik yapım “The Current War” filmi, Saraybosna ve İstanbul Uluslararası Film Festivallerinde gösterilen ve En İyi Yönetmen ile En İyi Film Ödülleri de dahil olmak üzere bir çok dalda ödüle layık görülen ünlü Yönetmen Emin Alper’in üç kız kardeşin yaşadıkları dramatik hikayeyi anlatan son filmi “Kız Kardeşler”, Doğup büyüdüğü memleketinden Avrupaya gelen bir gencin yaşadıklarını anlatan ve Berlin Uluslararası Film Festivalinden En İyi Film Ödülü olan ‘Altın Ayı’ ödülünü alan Yönetmen Nadav Lapid imzalı “Synoynmes”, Şubat ayında Berlin Uluslararası Film Festivalinde dünya prömiyerini yapan ve sinema seyircisi tarafından ilgi ile karşılanan, Yazar Yiftach R. Atir’in ‘The English Teacher’ adlı Romanından, Yönetmen Yuval Adler tarafından sinemaya uyarlanan “The Operative” öne çıkıyor.

Not: Sinema seyiricisi tarafından büyük merakla beklenen, ünlü yönetmen Todd Phillips’in yönettiği ve Scott Silver ile birlikte senaryosunu yazdıkları “Joker” filmi 31 Ağustos tarihinde vizyona girecek.

13 Eylül’de Sinema Salonlarında Vizyona Giren Filmler:

“Eş Anlamlılar” (Synonymes)

Film Ülkesi İsrail’den ayrılıp Fransa’nın başkenti Paris’e giden genç bir adamın hikayesini anlatıyor. Fransa’ya uyum sağlayabilmek için güvendiği tek şey yanına aldığı sözlüktür.

Yönetmen: Nadav Lapid ve Senaryo: Nadav Lapid, Haim Lapid
Filmin Türü: Dram / (2019)

“Kız Kardeşler”

Filmde küçük yaşlarda annelerini kaybeden üç kız kardeşin yolları birbirlerinden ayrılıyor. “Kız Kardeşler”, herbiri farklı ailelere besleme olarak verilmelerinin ardından üç kız kardeşin yeni yaşamlarına uyum sağlamada çektikleri zorlukları ve sonrasında yaşananları konu alıyor.

Yönetmen ve Senaryo: Emin Alper
Filmin Türü: Dram / (2019)

“Elektrik Savaşları” (The Current War)

Tarihin önemli icatlarından biri olan elektrik ampulünü konu alan filmde Edison ve Tesla gibi mucitlerin birbirleriyle olan mücadelesini izleyeceğiz. Başrollerde Benedict Cumberbatch, Michael Shannon, Nicholas Hoult  gibi önemli oyuncular bulunuyor.

Yönetmen: Alfonzo Gomez-Rejon û Senaryo: Michael Mitnick
Filmin Türü: Dram, Tarihi, Biyografi / (2017)

“Casus” (The Operative)

Mossad ajanlarından biri olan Rachel kimliğinin deşifre olmasıyla birlikte kendisini tehlikede bulur. Kendi teşkilatı için artık risk oluşturmasına rağmen iyi bir ajan olan Rachel’e son bir görev verilir.

Yönetmen Yuval Adler ve Senaryo:  “The Operative”
Tür Gerilim, Casusluk (2019)

“Sevimli Evcil Hayvanlar” (Funny Pets 2)

Funny Pets 2, evdeki insanların gitmesiyle kendi hayatlarını yaşayan bir grup evcil hayvanın hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Alex Sebastian û Senaryo: BC Fourteen
Filmin Türü: Animasyon (2018)

“Arkadaşım Benjamin” (Benjamin The Elephant)

Animasyon dizisi “Benjamin The Elephant”, sevecen ve iyi kalpli fil Benjamin ile en yakın arkadaşı Otto’nun hikâyesini anlatıyor.

Yönetmen: Tim Trachte û Senaryo: Bettina Börgerding, Elfie Donnelly
Filmin Türü: Animasyon (2019)

“Cehennem Gecesi” (Burn)

Bir benzin istasyonunda çalışan genç bir kadının (Melinda) bir soyguncunun istasyona silahla soygun için dalıp kendisini ve arkadaşını rehin almasıyla gelişen olayları anlatmaktadır.
Yönetmen: Mike Gan

Yönetmen ve Senaryo: Mike Gan
Filmin Türü: Gerilim / (2019)

“Ölümcül Temas” (3 Lives)

Kendisini kaçıran adamlardan kurtulmak için yardım aldığı adamın 15 yıl önce kendisine saldırıp hapse düşen adam olduğunu öğrenen kadının hikayesini anlatıyor.

Yönetmen: Juliane Block û Senaryo: Wolf-Peter Arand
Filmin Türü:    Gerilim / (2019)

“Cin Azabı”

Başrollerinde Aydan Akboğa  Nalan Olcayalp, Sinan Taşkan isimlerinin olduğu film korku severlerin sinemada tercihleri olacak gibi.
Yönetmen ve Senaryo: Onur Aldoğan
Filmin Türü: Korku / (2019)

Haber: Zirek Eren Konür

Nûçe – Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir