“Elif Ana” filmi 9 Aralıkta sinema seyircisi ile buluşuyor

Semir Aslanyürek ve Kazım Öz tarafından çekilen ve senaryosunu Nihat Behram, Semir Aslanyürek ve Kazım Öz’ün birlikte yazdıkları “Elif Ana” filmi Aralık ayında sinema severlerle buluşuyor.

1903 yılında Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Pulyan köyünde doğan ve yaşadığı dönem boyunca yaptığı iyiliklerle tanınan Elif Sugan’ın hayat öyküsü film olarak çekildi. Life is a Movie AG Film Prodüksiyon, Kazım Çarman, Ali Hasan-Bilal Bilmeç kardeşler ile Ökkeş Sevimlinin yapımcılığını ve Orhan Aydın’ın genel sanat yönetmenliğini üstlendiği “Elif Ana” filminin müziklerini Erkan Oğur besteledi.

Kahramanmaraş çevresinde gerçekleşen kış ve bahar çekimleri tamamlanan filmin oyuncu kadrosunda  Aliye Uzunatağa, İlyas Salman, Sermiyan Midyat, Cezmi Baskın, Füsun Demirel, Orhan Aydın, Turgay Tanülkü, Cansu Fırıncı, Ali Sürmeli, Necmettin Çobanoğlu, Rıza Sönmez, Muhlis Asan, Erdal Ayna, Kazım Çarman, Levent Üzümcü, Hülya Diken ve Eray Türk gibi isimler yer alıyor.

“Elif Ana” filminin Türkiye’de vizyona girmeden önce Avrupa’nın bazı kentlerinde sinema izleyicisi ile buluşacağı açıklandı.

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d