Festîvala Kurtefîlman a Dostanî dest pê dike

2’yemîn Festîvala Kurtefîlman a Navneteweyî ya Dostanî îsal ji bo bîranîna hozana gelê Aşik Veyselî, dê di 13-15’ê meha Berfanbarê li Stenbolê bê lidarxistin. Di bernameya festîvalê de, kurtefîlmên kurdî, “Barê Giran”, “Pantor” jî têde, gelek kurtefîlm bêne nîşandan.

Festîvala Kurtefîlman a Navneteweyî ya Dostanî îsal 2’yemîn car e li Stenbolê bêne lidarxistin û îlhama xwe jê Hozanê muzîka gelê Aşik Veyselî hildigire.

Di bernameya 2’yemîn Festîvala Kurtefîlman a Navneteweyî ya Dostanî de; Dîrektor Faysal Soysal û Koordinatorê Giştî jî Mehmet Lutfî Şen in û Serokê Juriyê Reîs Çelîk û Endamên Juriyê jî, Feyyaz Dûman, Vûslat Saraçoglû, Nîma Javadî û Bosn Ado ne.

Nîşandana festîvalê li Salt Galata, Navenda Çand û Huner a Zeytînbûrnû û Beyoglû Fîtaşê bêne li darxistin.

Bernameya 2’yemîn Festîvala Kurtefîlman a Navneteweyî ya Dostanî:

Berhevoka Pêşbirkê:

Barê Giran – Agur Yuk  (Tirkiye), Yilmaz Ozdîl, 17’

Fishnet And The Fish (Îran), Alî Nikfar, 8’39”

Ukde (Tirkiye), Husnegul Çelik, 19’48”

Gravity (Holenda), Yao Yao, 2’45”

I Will Wait (Iraq), Mohammed Sherwani, 11’11”

Pupone (Îtalya), Alessandro Guida, 16’

Pantor (Tirkiye), Tahsîn Ozmen, 15’

Ray (Kosova), Lorena Sopî, 12’30”

Toprak (Frensa), Onur Yagiz, 11’

Angel’s Mirror (Çîn), Cheng Chao, 14’

This Side, Other Side (Îran), Lîda Fazlî, 8’51”

Box Paul (Rûsya), Viktor Belanov, 11’30”

The Dead Dide Once (DYA), Max McGillivray,

Alex Morelli, 8’30”

Cover (Îran), Vahid Alvandifar, 15’

Taiwanese Cha Cha Cha (Tayvan), YuHui (Judie) Yang, 15’

Piece Cemetery 85 (Îran), Shahram Maslakhi, 14’59”

Berhevoka Xatira Çil Salî

Ian, A Moving Story (Arjantîn), Abel Goldfarb, 9’

Lekesiz (Tirkiye), Mehmet Oğuz Yıldırım, 13’34”

Walking Fish (Holenda), Thessa Meijer, 19’

Xerîbê Welatan / Yeryüzü Garipleri (Tirkiye), Murat Kılıç, 14’49”

Der Besuch – Visit (Elmanya), Christian Werner, 15’

Them (Elmanya), Robin Lochmann, 15’

GAB (Frensa), Gazanfer Biricik, 10’

Alien (Kore), Jegwang Yeon, 15’

Brooklyn Park (DYA), Nikola Duravcevic, 14’49”

Zain – Waiting (Îspanya), Pello Gutiérrez, 12’26

Servîs (Tirkiye), Ramazan Kiliç, 13’54”

Îlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kiş…Ve Îlkbahar (Tirkiye), Hamza Ûysal, 7’04”

APP (Tirkiye), Hatîce Aşkin, 17’

Fish Broth (Qazakîstan), Alisher Zhadigerov, 8’

Shok (Kosova), Jamie Donoughue, 21’06”

Korkuluk (Tirkiye), Yener Akbaba, 11’55”

Marisol (DYA), Zoe Salicrup Junco, 14’44”

Berhevoka Panoramayê

Brothers (Rûsya), Angelina Debor, 19’18”

Heyvan – Hayvan (Îran), Bahram & Bahman Ark, 15’

Kids (Swîsre), Michael Frei, 9’

Blessed Land (Vîetnam), Phạm Ngọc Lân, 18’32”

Nemesis (Îran), Behzad Jafarimazhab, 6’

Maja (Denmark), Marijana Jankovic, 19’

Bad People (Gurcîstan), Giorgi Tavartkiladze, 19’26”

The Sound Of Falling (Tayvan), Chien Yu Lin, 12’52”

Eksik (Tirkiye), Volkan Budak, 10’18”

Whatever It Takes (Frensa), Pierre Amstutz Roch, 15’34”

The Keeper (Portekîz), Rodrigo Areias, 15’

Loved Ones (Polonya), Zofia Kowalewska, 13’56”

Online Shopping (Îran), Ghasideh Golmakani, 15’
Story (Polonya), Jola Bańkowska, 5’8”

Bêdeng – Sessiz (Tirkiye), L. Rezan Yeşilbaş, 14’21”

Genericamente (Îtalya), Giulio Neglia, 18’

Ashmina (Îngîlîstan), Dekel Berenson, 15’

Berhevoka Nîşandana Taybet:

Saz / Stephan Talneau, 97’

Melbourne /Nima Javidi, 91’

Înat Hîkayelerî / Reîs Çelîk, 90’

Înadina Fîlm Çekmek / Reîs Çelîk, 94’

Ji bo agahî û têkilî: www.dostlukfilmfestivali.com

Nûçe – Sînemaya Serbixwe www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: