Fîlmekîmî cara 21emîn derdikeve li pêşberî temaşevanan

Fîlmekî ji aliyê Weqfa Çand û Hunerê ya Stenbolê ve tê lidarxistin û her sal di bernameya xwe de gelek fîlmên balkêş û xelatgirtî dihewîne. Fîlmekîmî îsal cara 21emîn di navbera 7-16ê meha Cotmehê de û bi naverokeke têr û tîjî derdikeve li pêşberî temaşevanên sînemayê.

Bernameya fîlmekî dê bi sponsorîya Paribû û bi piştgirîya Wezareta Çand-Hunerê ve bê lidarxistin û têde gelek fîlmên ku di Festîvalên Fîlman ên Navneteweyî yên wekî Sundance, Cannes, Venedîk, Torontoyê de hatine nîşandayîn jî cih digirin. Sînemehez dikarin fîlmên bernameya Fîlmekîmî; li Sînemaya Atlas 1948 (Beyoglû), City’s Nişantaşı – CINEWAM Premium (Şîşlî), li Sînemaya Kadıkoyê û Sînematek/Mala Sînemayê (Kadikoy) temaşe bikin.

 Bernameya Fîlmekîmî: 

  • Holy Spider / Alî Abbasi
  • Les Pires / Lisa Akoka, Romane Gueret
  • Plus que jamais / More than Ever / Emily Atef
  • White Noise / Noah Baumbach
  • Mascarade / Masquerade / Nicolas Bedos
  • Syk Pike / Sick of Myself / Kristoffer Borgli
  • Viva Maestro! / Ted Braun
  • Les Amandiers / Forever Young / Valeria Bruni Tedeschi 
  • Heeojil kyolshim / Decision To Leave / Park Chan-wook
  • L’Immensità / Emanuele Crialese
  • Stars At Noon / Claire Denis
  • Frère et soeur / Brother and Sister / Arnaud Desplechin
  • Close / Lukas Dhont
  • Fire of Love / Sara Dosa
  • Rebel / Adil El Arbi & Bilall Fallah 
  • L’Innocent / The Innocent / Louis Garrel
  • Hallelujah: Leonard Cohen, a Journey, a Song / Daniel Geller & Dayna Goldfine
  • See How They Run / Tom George
  • Un Beau Matin / One Fine Morning / Mia Hansen-Løve
  • Mediterranean Fever / Maha Haj
  • Coupez! / Final Cut / Michel Hazanavicius
  • Good Luck to you, Leo Grande / Sophie Hyde
  • Marlowe / Neil Jordan
  • War Pony / Riley Keough, Gina Gammell
  • Armageddon Time / James Gray
  • Broker / Hirokazu Koreeda
  • Corsage / Marie Kreutzer
  • Caniko / Selçuk Metin
  • M.N. / Cristian Mungiu
  • Chronique d’une liaison passagère / Diary of a Fleeting Affair / Emmanuel Mouret
  • The Banshees of Inisherin / Martin McDonagh
  • The Menu / Mark Mylod
  • Les cinq diables / The Five Devils / Léa Mysius
  • Call Jane / Phyllis Nagy
  • Bachennya Metelyka / Butterfly Vision / Maksim Nakonechnyi
  • Emily / Frances O’Connor
  • Vanskabte Land / Godland / Hlynur Pálmason
  • The Woman King / Gina Prince-Bythewood
  • Leila’s Brothers / Saeed Roustaee
  • Walad min al Janna / Boy From Heaven / Tarik Saleh
  • Under the Fig Trees / Erige Sehiri
  • Zhena Chaikovskogo / Tchaikovski’s Wife / Kirill Serebrennikov
  • Pacifiction / Tourment sur les îles / Albert Serra
  • Master Gardener / Paul Schrader
  • Aİ / EO / Jerzy Skolimowski
  • As Bestas / The Beasts / Rodrigo Sorogoyen
  • e Bleu du Caftan / The Blue Caftan / Maryam Touzani
  • Le Otto Montagne / The Eight Mountains / Charlotte Vandermeersch, Felix van Groeningen
  • Aftersun / Charlotte Wells
  • Revoir Paris / Paris Memories / Alice Winocour

Ji bo agahî û bernameyê:

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: