Fînalîstên Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Avasazî û Bajar diyar bûn

12’yemîn Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Avasazî û Bajar a Stenbolê di navbera 12-19’ê meha cotmehê de dê bê li darxistin û di festîvalê de fînalîstên fîlmên pêşbaziyê hate eşkerekirin.

Ji bo pêşbirka Festîvala Fîlman a Navneteweyî ya Avasazî û Bajarê ji 90 dewletan 1036 fîlm serîlêdan kirin û di beşa belgefîlmê de 37 û di beşa anîmasyonê de 4 fîlm bûne fînalîst û fîlmên xelatgir di dîroka 19’ê Cotmehê de bêne eşkerekirin.

Festîval îsal ji bo bîranîna rêveberê berê ya Odeya Avahîsaziya Stenbolê Avahîsaz Samî Yilmazturk ku di sala 2018’ê de jiyana xwe ji dest dabû, têne li darxistin û xelatan têne dayîn.

Fîlmên Fînalîst:

Beşa Belgefîlm:
Redemption Square – John Moody – D.Y.A.
Cracks – Dimitra Kofti – Elmanya
The Watson’s Hotel –Ragunath V, Nathaniel Knop, Peter Rippl – Elmanya
Istmo –Estefanía Santiago – Arjantîn
Testa – Karl-Heinz Klopf – Awistirya
60 Elephants: Episodes of a Theory – Sasha Pirker, Michael Klein – Awistirya
Sabaudia – Lotte Schreiber – Awistirya
MAU – Theo Willems – Çîn
Draw Me a Raft – Catherine Ricoul – Frensa
August in the City – Yasemin Akıncı, Delphine Ménoret – Frensa
All by Marseille – Eva Stotz – Frensa
The Motherland – Shibu Prusty – Hindîstan
Those Stars in the Sky –Deba Ranjan – Hindîstan
Territory of the Beings –Mirte van Duppen – Holenda
M’Hamid Oasis Morocco – Monika Koeck – Îngilistan
Sunlight – Jim Stephenson – Îngilistan
Instruments in the Architecture: Building The Pianodrome –Austen McCowan, Will Hewitt – Îngilistan
The Jury’s Cut – Xavi Campreciós, Pep Martín – Îspanya
Amphisculpture – Luca Cococcetta , Marco Zaccarelli – Îtalya
Alis Ubbo – Paulo Abreu – Portekîz
Göçün 8 Şiiri –Kurtuluş Özgen – Tirkiye
Dönüşüm –Erhun Altun – Tirkiye
Asfaltın Altında Dereler Var! –Yasin Semiz – Tirkiye
Ev – Felat Erkozan – Tirkiye
Metruk Vaha – Mehmet Kopru – Tirkiye
Anafartalar – Galîp Kurkcu – Tirkiye
Kördüğüm – Selîm Uyar – Tirkiye
Büyük Karaosmanoğlu – Selîn Toklar – Tirkiye
95 cm: Mega Kentin Mini Yurttaşları –Ayşe Adanali – Tirkiye
Zingal Son Kuşak – Îzzet Arslan – Tirkiye
Germiyan’ın Renkleri – Azîz Alaca – Tirkiye
Mavi Otel – Hasan Basrî Ozdemîr, Emre Karadaş – Tirkiye
Kimsesiz Evler – Servet Sozdemir – Tirkiye
Kadınlar Ülkesi – Şîrîn Bahar Demîrel – Tirkiye
Imaginary City –Kristina Borhes, Mzm Projects – Ukrayna
My Cosmos – Natasha Tzeliuba, Yuliia Appen – Ukrayna
The Great Fire of Salonica: Birth of a City –Gregory Vardarinos – Yewnanistan

Beşa Anîmasyonê:
The Juggler – Iuri Moreno – Brezîlya
Stapelgek – Melroy Smid – Holenda
Iam Twisq – Red Wong, Ray Mok – Hong Kong
In Passing – Esther Cheung – Keneda

Nûçe – Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: