İstanbul’da “Yunan Film Günleri”

“Yunan Film Günleri” 7-12 Haziran tarihleri arasında İstanbul Pera Müzesi’nde gerçekleşecek. Programda yer alan filmler Yunan Sinemasının özgün ve ödüllü filmlerinden oluşuyor.

“Yunan Film Günleri”, EMEIS Kültür Kolektifi, İstos Film ve İsyos Yayın ortaklığıyla düzenleniyor ve Yunanistan Sinemasından seçilmiş filmler gösterilecek. Film günleri, 7 Haziran’da Yunanistanlı büyük yönetmen Teodoros Angelopulos’un “Anaparastasi” filmi ile başlayacak ve etkinlikte yer alan filmler 12 Haziran tarihine kadar İstanbul Pera Müzesi’nde izlenebilecek. “To Météoro Vima Tou Pelargou”, ” Eternity and a Day”, “To Vlemma tou Odyssea”, “Bulutları Beklerken” gibi filmlerin senaristi olan sinemacı Petros Markaris de film günlerine katılacak.

Yunanistan Kültür Bakanlığı, Yunan Film Merkezi ve Yunanistan Film Akademisi’nin destekleri ile gerçekleşecek olan “Yunan Film Günleri” programında yer alacak filmleri sinema severler ücretsiz olarak izleyebilirler.  Film günlerinin etkinlik programı bu günlerde programın internet sitesi yunanfilmgunleri.com üzerinden açıklanacak.

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir