Pasolini filmleri Kadıköy’de

“Pasolini Günleri” etkinliği, İstanbul Kadıköy Sinematek/Sinema Evi Merkezinde başladı. Program kapsamında “Pasolini’nin Kapadokya’sı” isimli fotoğraf sergisi ile İtalyalı ölümsüz yönetmen Pier Paolo Pasolini’nin bir çok filmi 3 Temmuz tarihine kadar gösterimde olacak. 

Ünlü yönetmen, senarist ve şair Pier Paolo Pasolini, İtalya sinemasının en iyi sinemacılarından biri olarak büyük ve eşsiz filmleri ile yedinci sanata damgasını vurdu. Pasolini’nin “Medea” (1969) filminin önemli bir bölümü Kapadokya bölgesinde çekilmişti.

“Pasolini Günleri” programında Pasolini’nin “Comizi d’amore”, “Ro.Go.Pa.G”, “Medea”, “Salò o le 120 giornate di Sodoma”, “Il Decameron”, “I racconti di Canterbury”, “Il fiore delle mille e una notte”, “Teorema”, “Accattone”, “Mamma Roma”, “Il vangelo secondo Matteo”, “Uccellacci e uccellini”, “Edipo Re”, “Porcile” gibi bir çok filmi ile ayrıca Abel Ferrara’nın çektiği “Pasolini” adlı film de 28 Mayıs ve 3 Temmuz tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Sinematek/Sinema Evi Merkezinde sinema severler tarafından izlenebilecek. Sanatseverler 12 Ağustos tarihine kadar “Pasolini’nin Kapadokya’sı” isimli fotoğraf sergisini de ziyaret edebilirler.

İletişim için: Kadıköy Sinematek/Sinema Evi

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: