Sinemalarda bu hafta 9 yeni film vizyona girdi

Ocak ayının ilk haftasında sinema salonlarında bilim-kurgu, korku ve komedi türlerinde olmak üzere 9 film vizyonda seyirci ile buluştu. 1 ile 3 Ocak tarihlerinde vizyona giren yılın ilk vizyon filmleri arasında, ünlü oyuncu Judy Garland’ın ölümünden önceki son bir yıllık sürece odaklanan film “Judy” oluyor. Sırasıyla onu takip eden filmler ise “Official Secrete (Resmi Sırlar), “Bacurau” ve “İp Man 4 :Final” oldu.

2020’nin ilk haftasında sinema salonlarında bir çok türden yeni film vizyona girdi. 1 ile 3 Ocak tarihlerinde vizyonda seyirciler ile buluşan filmler arasında ödüllü ve dikkat çeken yapımlar yer alıyor.

JUDY: “Oz büyücüsü’ndeki performansı ve sesi ile efsaneleşen ancak Hollywood’un ve erkek dünyasının sömürüsüne karşı tutunamayan ünlü oyuncu Judy Garland’ın hikayesi vizyonda.

Rupert Goold’un yönettiği ve Renee Zellweger’in başrolünde yer aldığı Judy, 1968 yılında özel gösterilerde sahne almak için Londra’ya gelen gerçek ismi Frances Ethel Gumm olan oyuncu ve şarkıcı Judy Garland’ın yaşadıklarını anlatıyor.

Renee Zellweger’e Jessie Buckley, Rufus Sewell, Michael Gambon, Bella Ramsey, Gaia Weiss ve Diana Alexandra Pocol’un eşlik ettiği filmde, sevilen şarkıcı ve oyuncu Judy Garland, ‘Oz Büyücüsü’ filminde rol almasından 30 yıl sonra bir gece kulübünde sergileyeceği özel bir gösteri için Londra’ya gelir. Burada geçmişi ve verdiği kararların muhasebesini yaparken, daha sonra kocası olacak müzisyen Mickey Deans ile fırtınalı bir aşk yaşamaya başlamasını konu ediniyor. JUDY, filmleri ve şarkılarıyla insanlara mutluluk ve umut aşılarken, aradığı sevgi ve mutluluğu bir türlü bulamamış bir kadının gerçek hikayesi. Filmin başrolünde oynayan Oscar ödüllü ve Altın Küre Ödüllerine En İyi Kadın Oyuncu dalında adaya olarak gösterilen, ünlü sinema oyuncusu Renee Zellweger’in seslendirdiği şarkılar ve pergormansı eleştirmenler tarafından oldukça beğenildi.

RESMİ SIRLAR “Official Secrets”:
Güney Afrikalı sinemacı Gavin Hood’un yönettiği filmin başrolünde Keira Knightley var. Hikayesi gerçek olaylara dayanan film; 2003’te İngiltere’nin dijital istihbarat servisi GCHQ’da çevirmen olarak çalışan Katharine Gun’ın, ABD’nin Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) aracılığıyla o dönem Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde konuşulacak olan Irak’ın işgaliyle ilgili aleyhte pozisyon alan ülkelerin temsilcilerinin telefonlarının dinlenmesiyle ilgili bir maile rastlayıp bunu basına sızdırmasını konu ediniyor. Keira Knightley’e; Matthew Goode, MyAnna Buring, Ralph Fiennes, Matt Smith, Indira Varma, Conleth Hill, Rhys Ifans, Katherine Kelly ve Jeremy Northam gibi isimler eşlik ediyor.

BACURAU: Kleber Mendonça Filho ve Juliano Dornelles’in yönettiği Bacurau, anneannesinin ölümüyle Brezilya’nın yarı kurak taşrasındaki köyüne dönen Teresa ile doğrudan kendilerini hedef alan şiddet olaylarına maruz kalan köy halkının yaşadıklarını konu ediniyor. Brezilya yapımı filmin başrollerinde ülke sinemasının tanınan oyuncularından Barbara Colen, Thomas Aquino, Silvero Pereira, Thardelly Lima, Rubens Santos, Sonia Braga ve Udo Kier rol alıyor.

IP MAN 4: FİNAL:
Wilson Yip’in yönettiği Ip Man 4: Final, Kung Fu ustası Ip Man’ın kendisini bu sefer Amerika’da bir mücadele içerisinde bulmasını anlatıyor. Senaryosunu Edmond Wong, Tai-lee Chan ve Lai-yin Leung’un birlikte kaleme aldığı filmde; Donnie Yen, Kwok-Kwan Chan, Scott Adkins, Jim Liu, Vanness Wu, Nicola Stuart-Hill ve Chris Collins gibi isimler rol aldı.

Haftanın diğer vizyon filmleri:

BABA PARASI:
Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini yaptığı Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı filmde, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Deniz Barut, Giray Altınok, Ayhan Taş ve Osman Alkaş rol aldı.

2177 HACKERLARI:
Bilim kurgu filmi
Jose Figueroa’nın yönetmenliğini yapıp senaryosunu yazdığı filmin başrollerinde Dominique Swain, Sean Patrick Flanery, Miracle Laurie, Shane Coffey ve Benton Jennings oynuyor.

YABANİ:
Olga Gorodetskaya’nın yönettiği Korku ve gerilim türündeki Rus yapımı filmin başrollerinde Sevastian Bugaev, Roza Khayrullina, Elena Lyadova ve Mikhail Safronov oynuyor.

LAZ KİT

Yusuf Atıcı ve Zeki Akıncı’ın yönetmenliğini yaptığı komedi türündeki filmde, Tuğba Özay, Sinan Bengier, Ahmet Çelik, Esra Sönmezer ve Dost Elver’in rol aldı.

GECE GELEN: CİN BEBEK
Haftanın korku filmi Gece Gelen: Cin Bebek
Buse Sevindik, Ömer Polat, Onur Çimen ve Gizem Tataroğlu’nun oynadı.
Filmi Bülent Aydoslu yönetti.

Haber-Yazı: Leyla Bor

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

Share This
COMMENTS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: