“The Pier” dizisinin yeni sezonu başlıyor

Haber-Yazı: Lokman Sarıkurt

Korona virüs salgını nedeniyle insanların çoğunun evlerine kapandığı, sinemaların gösterimlerinin durduğu ve ileri ki aylara ertelendiği bugünlerde, tüm dünyada dijital platformlara olan ilgi daha da arttı.

Pek çok yabancı dizi ve filmi kullanıcılarıyla buluşturan BluTV ditijal platformu, Ocak ayında en çok izlenen ve dünya çapında fenomene dönüşen yapımların yeni bölümlerini seçkisine taşıyor.

Tüm dünyada, en fazla izlenen dijital dizi ve film platformlarının başında gelen BluTV, Ocak ayında en çok izlenen ve dünya çapında fenomene dönüşen yapımların yeni bölümlerini seçkisine taşıyor. 2. Sezonu Ocak ayında yayınlanmaya başlayan “The Pier” dizisi de bu seçkide yer alıyor.

Son yılların en çok izlenen dizilerin arasında yer alan ‘La Casa De Papel’in yaratıcısı Álex Pina’nın dünyasını kurduğu polisiye dizi ‘The Pier’, heyecan dolu 8 bölümlük 2. Sezonuyla İspanya yayınından sadece 1 gün sonra, 18 Ocak’tan itibaren dijital platformda yayında oldu. Oscar’ın aslında iki ayrı yaşamının olduğunun ortaya çıkmasıyla kendilerini karşı karşıya bulan Verónica (Irene Arcos) ve Alejandra’yı (Verónica Sánchez) yeni sezonda da pek çok gizem bekliyor.

Dizinin yapımcıları The Pier’in sadece bir suç hikayesi ve şehvetli bir drama değil, aynı zamanda sözde medeni batılıların birbirine ne kadar yabancı olduğunu ve gerçek kimliğimizi keşfetmenin ne kadar acı verici olabileceğine dair bir hikaye anlattığını söylüyor.

Kocası Oscar’ın intiharıyla sarsılan mimar Alexandra ölümün ardından kocasının Veronica isminde başka bir kadınla ilişkisi olduğunu, hatta çocukları olduğunu keşfeder. Bunun üzerine sahte bir isimle Veronica’ya yaklaşıp arkadaş olarak kocasının ikili hayatının gizemini çözmeye karar verir ve bir soruya cevap arar: O gece Oscar neden intihar etti? La Casa de Papel’in yaratıcısı olan Álex Pina’nın yeni dizisinde yine La Casa de Papel dizisinden Profesör rolüyle tanıdığımız Alvaro Morte’nin başrolde.

Gözümüzü kırpmadan izleyeceğimiz bir kurgunun dışında The Pier, İspanyol televizyonun başarılı oyuncularıyla çok iddialı bir kadroya sahip. Neredeyse hepimizin La Casa De Papel dizisinde “Profesör” rolüyle tanıdığımız Alvaro Morte, bu dizinin ana karakterlerinden Oscar’ı canlandırıyor. Oscar’ın eşi olan ve yüksek ihtimalle dizide en sık göreceğimiz karakterlerden biri olacak olan Alejandra rolünde ise Veronica Sanchez var.

Oscar’ın sır gibi sakladığı sevgilisi Veronica’yı ise Vis a Vis dizisinden tanıdığımız Irene Arcos Sadece BluTV’de yayınlanacak dizide, ünlü mimar Alexandra’nın, kocası Oscar’ın ölüm haberini almasıyla hikaye başlayacak. Cinayetten şüphelenilen bu gizemli kayıp, Oscar’ın aslında iki yaşamı olduğunu ortaya çıkaracak. Bir tarafta 15 yıldır ona büyük sevgi besleyen eşi Alexandra; diğer tarafta ise aşk yaşadığı Veronica’nın karşı karşıya gelmesi tüm dengeleri alt üst edecek.

Sürekli diri tutulan merak duygusu ile izleyiciyi bir sonraki bölüm için sorgulamaya itiyor. Acaba gerçekten intihar mı?, Alejandra ne yapacak?… Ama benim için bu diziyi izlerken tüm bölümlerde aklımda ki tek soru “bir insan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi?” idi. Konunun işlenişi ve karakterlerin uyumu ile diziye bambaşka bir yerden bakıyorsunuz. Sanırım bizi en çok etkileyen şey bu. Karakterlerle empati yapabilmemizi ancak bu diziyi izlerken her karakteri anlayabilmemizi sağlıyor. Gönlünüz el vermese de hak veriyorsunuz…

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir