“Zuhal” filmi İtalya’da En İyi Senaryo ve FIPRESCI ödüllerini kazandı

Nazlı Elif Durlu’nun yönettiği “Zuhal” filmi, İtalya’nın Lecce kentinde bu yıl 12-19 Kasım tarihlerinde 23. defa düzenlenen Festival del Cinema Europeo’dan (Avrupa Sineması Festivali) En İyi Senaryo ve FIPRESCI ödüllerini kazandı.

Senaryosunu Nazlı Elif Durdu ile Ziya Demirel’in birlikte yazdıkları film, Anna Maria Aslanoğlu yapımcılığında çekildi. “Zuhal” filminin oyuncu kadrosunda Nihal Yalçın, Sadi Celil Cengiz, Çağdaş Ekin Şişman, Sena Başdoğan, Sencar Sağdıç, Aysan Sümercan, Fatih Al, Şebnem Sönmez, Nur Sürer gibi isimler yer alıyor.

“Zuhal” filminin başrol oyuncusu Nihal Yalçın geçen yıl düzenlenen Antalya Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu seçilmişti ve film, İstanbul Film Festivalinden En İyi İlk Film, En İyi Senaryo ve En İyi Kargo ve Engelsiz Film Filmler Festivalinden En İyi Senaryo ödüllerini almıştı.  30 Eylül’de vizyona giren “Zuhal” filmi, başarılı bir avukat olan ve İstanbul’un merkezinde yalnız yaşayan Zuhal adlı bir kadının evinin derinlerinden gelen bir kedi sesinin peşinde çıktığı çaresiz arayışı anlatıyor.

Sînemaya Serbixwe – www.sinemayaserbixwe.com

COMMENTS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir